sobota, 5 października 2013

Droga jest celem

Nie bez przyczyny w nazwie mojego bloga jest słowo "Droga".
Nie nazwałam go: "szczęście", spełnienie" , "super życie", "doskonałe zdrowie".... nazwałam go właśnie drogą, która do tego prowadzi i wszystkiego innego czego chcemy od życia. Dlaczego?
Dlaczego nie patrzę na rezultat, nie wizualizuję osiągniętych marzeń- zresztą w zgodzie popularnym ostatnio nurtem "Sekretu" i całęgo pozytywnego myślenia?
Uczyniłam tak, bo chcę by to właśnie Droga stanowiła cel sama w sobie.
Osiągnięcie celu bowiem nie jest takie ważne. Gdy teraźniejszość traktujemy tylko jako "środek dotarcia do celu" oddalamy się od życia, nie mamy do niego szacunku,a  całego procesu nie czerpaliśmy żadnej przyjemności zaślepieni osiąganiem. I nawet gdy osiągniemy, to co sobie wyznaczyliśmy nie przyniesie, to radości. Nie na długo, bo zaraz zaczynamy czekać na coś innego, na coś więcej.

Ważne jest, by to droga była celem, bez oczekiwania rezultatu, bez jakichkolwiek oczekiwań...
Cała nasza świadomość skupia się na teraźniejszej chwili. Nie traktuj jej, jako kolejnego szczebla do przyszłości, patrz na nią jak na skarb- jedyne co istnieje i jedyne, co możesz mieć.
Zaprzestań gonitwy do nikąd. Jeżeli w Twoim życiu chcesz wprowadzić zmiany, codziennie rób coś dla tej sprawy, rób to z radości samego robienia, a nie z przymusu- dotarcia i dogonienia swoich niekończących się ambicji.
Wtedy wszystko staje się naturalne, bo wkraczasz na Naturalną Drogę, któa już jest osiągnieciem wszystkich Twoich celów :) i jesteś spełniony, mimo, że możesz nie mieć nic z fizycznego punktu widzenia, ale Twoja dusza jest w tak komfortowym stanie, że chce się tylko tańczyć z radości.Emanujesz szczęściem, bo uświadamiasz sobie,że nigdy nic nie musiałeś- zawsze byłeś doskonały i zawsze już będziesz... bo jesteś... teraz.

2 komentarze:

  1. To ma sens!!! Osiągnięcie celu to jedynie chwila, ale czerpanie frajdy z dochodzenia do niego daje nam frajdę na co dzień, czyli non stop radocha, a na koniec euforia!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Angela . . . to Twoje imię czy nick ?
    Na pewno nie jest przypadkowe.

    OdpowiedzUsuń