wtorek, 1 października 2013

Przestań szukać, a znajdziesz...

Ostatnio w poście (Pragnienia Kobiecego Serca) pisałam, że szukanie szczęścia to jedna z najciekawszych I najbardziej zajmujących podróży życia. Owszem może I jest ciekawa, pełna przygód wzlotów I upadków. Jednak doszłąm do wniosku, że jest całkowicie daremna, całkowicie mijająca się z celem. Tak, naprawdę żyjąc w ciągłym poszukiwaniu szczęścia pozbawia nas go. Nie można go, bowiem szukać- trzeba po prostu być szczęśliwym :)
Tracimy czas na poszukiwania, wydajemy fortune na doświadczenia, dogadzamy sobie, by na końcu stwierdzić, że szczęście było cały czas... nie potrzebne było do tego kompletnie nic.
Kopletnie nic... jak uwolnić się od zachcianek? Od potrzeby bycia kochanym? Każda potrzeba niesie ze sobą jakiś zalążek cierpienia, bo przecież nic nie jest wieczne, nic tak na prawdę nie może do nas należeć.
Nic nas w pełni nie zaspokoi.
Jest na to tylko jedna metoda- bycie całkowicie w teraz, bez myślenia o przyszłości, czy o dawnych dziejach przeszłości. Bez buszujących myśli, bez planowania. Po prostu Bycie.
Wszyscy wiemy, że nie da się na dłuższą metę przyjąć takiej postawy (Nie da? ;)- kwestia praktyki oczywiście) , jednak warto ją włanczać, gdy świat nam się wymyka spod kontroli, gdy pragnienia doczesności przykrywają nam oczy, a cierpienie rozrywa nasze serca. Warto odskoczyć I pobyć w teraz. Pobyć szczęśliwym, mimo wszystko- to jest prawdziwa siła, prawdziwy triumf. I nie trzeba do tego niczego, to przecież nasza praqdziwa natura, a wszystko inne jest tylko zabawą.
I to jest może naturalne, oczywiste ale ile razy musimy sobie o tym przypominać, bo w szaleństwie naszych umysłów o tym zapominamy?
Dopóki się nie nauczę tak żyć, dopóty będę o tym głosić wszem i w obec, do utratyać tchu będę to doporacowywać, aż zostanę mistrzema teraźniejszości ;) I będę wam też przynudzać ;)

I cudowna piosenka, którapomaga wprowadzić  w "ten stan" .

2 komentarze: