środa, 18 czerwca 2014

jedna myśl w tej chwili

Jakiś wiatr przewiał zatłoczony umysł.
Wskrzeszający jest fakt uświadamiający jak zwykły, najzwyklejszy dzień może być ekstazą. Tak czystą radością płynącą z samego bycia lub zwyczajnym szarym dniem, na którego koniec czekamy jak najprędzej.
Jakaś jedna mała wewnętrzna decyzja zmienia cały Twój odbiór dzisiejszego... jutrzejszego dnia, a co za tym idzie- Twojego życia, osobowości, rzeczywistości. Wszystko zależy od decyzji jaką podejmiesz w ułamku sekundy- którą myśl wybiorę, a więc jak zareaguje, i dalej jaką myśl na jakiś temat czy sytuacje będę w sobie nosił i pielęgnował. Czy będę bił się z tym co mnie spotyka i otacza, czy dam się temu ponieść jako ciekawej przygodzie, w której wszystko i zarazem nic się może zdarzyć.
Jesteśmy tu żeby doświadczać, a nie wszystko oceniać i dementować :)

3 komentarze:

 1. Dementowanie i ocenianie to także część naszego doświadczania;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóki to doświadczenie wybierasz i jesteś nim zaainteresowany.
   Oceniając, coś krytykując- to lubie, tego nie lubie, nie patrzysz z punktu widzenia istenia, a osobowości- a osobowośc to doświadczenie.
   Jednak patrząc z ograniczonego pola osobowości, nie widzimy... całości.

   Usuń
 2. Istnienie doświadcza osobowości oraz swoich uwarunkowań, jakie by one nie były... doświadczanie pomaga nam dojść do siebie(samopoznanie) świat materialny wspiera nas w tym dążeniu... nie widząc całości widzisz całość która jest w danym momencie twoja totalnością.

  OdpowiedzUsuń