niedziela, 21 czerwca 2015

Jesteś idealny, zawsze byłeś i zawsze będziesz.

My ludzie, twory tak niedoskonałe, dążące do ciągłej nieosiągalnej perfekcji, ze swoimi słabościami i wadami, śmiertelni i przemijalni. Jak łatwo nam dostrzec liste naszych ułomności, czy rzeczy do poprawki, przecież zawsze możesz być lepszy, zawsze możesz więcej....

Pomyśl, czy takie postrzeganie daje Ci wytchnienie, szczęście i radość? Czy czujesz się wspaniale, gdy ciągle masz na uwadze, że coś masz jeszcze do poprawy czy do zrobienia?

Zupełnie wyprowadza nas to ze spokoju ducha, więc odpowiedź jest jasna.... NIE JESTEŚ TYM. Cokoliwek wywołuje dyskomfort ma jedną zasadę- nie jest Tobą.

Wiesz już za pewno, że nie piszę do Ciebie z normalnego poziomu utożsamionego z formą, mówię do Ciebie z poziomu duszy.
To właśnie ona wydziera słowa z moich ust, i kreśli literki na klawiaturze, to ona chce przemawiać, spychając moje ego gdzieś w kąt, które coś tam sapie, że i tak nikt tego nie zrozumie, że cię wyśmieją, skreślą....
Ale nie ma mocniejszych na tą wiedze, która na mnie spływa i pragnie być głoszona moją skromną działalnością.

Jeśli postrzegasz siebie jako kawałek mięsa chodzący po tym ziemskim padole, tarmoszony przez życie raz do szczęścia raz do żalu to Twoje postrzeganie siebie zawsze będzie bolesne, dyskomfortowe- ponieważ nieprawdziwe.

Na tym poziomie duchowości mówię do Ciebie ja w postaci tego krótkiego filmu, z prawdy którą każdy w sobie ma i każdy już jest:


2 komentarze: