wtorek, 22 marca 2016

Życie w chwili obecnej bez umsyłu

Nie mam słów, by potrafić ubrać w słowa to piękno, które odczuwam- rozpuszczona jedynie w chwili obecnej. Nic nie jest skomplikowane, nic nie boli, a wszystko co się wydarza - wewnątrz i zewnątrz - zwyczajnie zadziewa się - nie trzymane, nie blokowane....

To jak nurt rzeki, który oczyszcza się samoistnie, będąc
 w ciągłym ruchu.
Wszystko jest tak intensywne- smak, dotyk, zapach, dżwięk- dociera to, do moich zmysłów i nie ma w tym podziału, ja jestem tym smakiem, dotykiem, zapachem, dźwiękiem- roztapiam się w doświadczaniu, zacierając granicę między doświadczającym, a doświadczeniem, bo WSZYSTKO to tylko moment bierzący.

Jaka jest różnica życia w chwili obecnej z umysłem i bez niego?

Wszyscy jak twierdzą, żwyją w chwili obecnej. Wszyscy są tu i teraz, ale w ich umysłach niezmiennie toczy się gra- nazywania, deiniowania, osądzania- tego co widzą, i doświadczają. Czy coś lubisz, czy nie lubisz, tego chcesz, a tego nie możesz zaakceptować, To ciągłe etykietowanie przez pryzmat osobowości.
Jesteś tu i teraz- owszem- ciałem, ale nie doświadczasz tego.
Różnica leży w koncentracji, prawdziwe doświadczanie tu i teraz- to rozpuszczanie się w każdym możliwym doznaniu. To ciągłe doświadczenie, nawet najsubtelniejszych rzeczy, które przepływają przez Twoją rzeczywistość. Wszytsko ma miejsce teraz, i nie zostawiasz nawet w umysłe sekundy minionej, wszystko płynie w świeżości.

Kiedy odnajdziesz to połączenie z teraźniejszością, odkryjesz z ulgą, że to tak na prawdę tego zawsze szukałeś, za tym tak tęskniłeś- za Życiem, za byciem żywym, za tą intensywnością każdego doznania...\
Będąc wszystkim, co się wydarza i jednocześnie doświadczając tego z pozycji świadka - odkryjesz, że to właśnie Ty, Ty jesteś całą tą przestrzenią, w której to wszytsko rogrywa się... To Ty jesteś Życiem. Ale nie wierz mi, nie ufaj tym słowom i nie przyjmuj ich jako kolejnej teorii, o tym jak wygląda przebudzenie... poczuj to, wejdź w tą chwilę ze wszytskim Twoimi zmysłami i odczuciami.... odczuwaj wszystko, co rozgrywa się w Twoim wnętrzu, jak i co postrzegasz na zewnątrz. Zatop się w wirze prawdziwego Życia.

7 komentarzy:

 1. Pięknie odczucia ubrane w słowa. Tego sobie i wszystkim istotom szczerze i z nadzieją życzę. Niech tych chwil prawdziwego istnienia będzie jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post :)
  Również prowadzę bloga o tematyce fitness między innymi. Tak więc zapraszam. Jeśli interesowała by cię wspólna obserwacja to napisz w komentarzu :*
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 3. ... i niczego od bycia w tu i teraz nie oczekuj... nie pragnij... WOLNOŚĆ... Miłość <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks You for sharing this blog. I shared a tip Get an A-list body,
  http://fitnessmotivationtv.com/fitness/exercise/get-an-a-list-body/
  Hope helpful for anyone :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje największe marzenie, żeby rzeczywistość nie bolała, żeby nie czuć ciągłych blokad, chaosu i wszystkiego innego.
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny wpis, zapraszam http://fantastic-brand.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń