Czym jest Naturalna Droga?

     Naturalna Droga jest podróżą przez życie w raz z rytmem natury, własnego wnętrza, bez niepotrzebnego pośpiechu i z uśmiechem na twarzy.
 
    Jesteś tutaj, by żyć w harmonii i szczęściu.
   
Mimo, iż wszycy mówią: ustal sobie cel i za wszelką cenę do niego dąż. Potrafisz, jesteś silny, udowodnij sobie!
Oczywiście, to piękne uczucie jak satysfakcja z wy konania cegoś, co kosztowało nas mnóstwo pracy i wysiłku. Ale jest krótkotrwała, ulotna... potem pojawia się następny cel, a my robimy wszystko, by sprostać kolejnemu wyzwaniu.
Naturalna Droga uczy innej postawy do świata i do postawianych sobie wyzwań. Naturalna Droga, cele wykonuje jako efekt uboczny szczęśliwej podróży. Nie ma takiego efektu, który da Ci większe szczęście, jak dzisiejszy dzień, w którym rozgrywa się cała sceneria Twojego życia.
Naturalna Droga wprowadza do Twojego życia istotą wiedzę, dobre nawyki które stają się przyjemnością, a nie przymusem, patrzenie na siebie oczami miłości i wyrozumiałości, pomimo że na dzisiejszy dzień nie widzisz siebie idealnego/idealnej.
Nie masz żadnego celu, do niczego nie dążysz, jedynie jesteś Tu i Teraz, nic ponad to nie istnieje. Czyż taka myśli nie sprawia, że czujesz się wolny. Zrzucasz z siebie cały obowiązek bycia KIMŚ i jesteś po prostu SOBĄ. Tylko z prawdziwym poczuciem wolności jesteś w stanie dotykać szczytów i czerpać radość z życia. Tylko wtedy możesz wszystko, ale nie musisz...
Zróbmy zatem wszystko (a może właśnie paradoksalnie- nie róbmy nic), by w tej o to chwili BYĆ SZCZĘŚLIWYMI :)

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Aniele
  Wspaniały pomysł na bloga :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak miło Tomciu :) Jak miło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Podróż przez życie w raz z rytmem natury..." bez niepotrzebnego pośpiechu i z uśmiechem na twarzy. Niepotrzebny Pośpiech i brak uśmiechu nie przeczą naszej naturze są także nasza naturalną drogą, i częścią procesu na drodze zmian... zupełnie naturale jest się śmiać jak i nie śmiać spieszyć jak i nie spieszyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Piękne podsumowanie. Wszystko jest jakie jest :) po prostu jest :)

   Usuń